20 Haziran 2017

bak yerazness geliyor, selam veriyor:)

Merhaba

Nasıl özlemişim blogumu, tarifi yok. Meğerse ne büyük lüksmüş, kendi başıma kalıp şuraya iki satır yazabildiğim anlar. Canım kızım beş ay on günlük oldu. Onunla ilgili anılarımı yazdığım bir defterim hali hazırda var dolayısıyla burada çok detaylı bahsetmeyeceğim. Burayı beynimin ve kalbimin yüzde doksanını doldurmuş olan bebekli hayattan bir kaçış noktası olarak kullanmaya karar verdim. Ne kadar bağımsız kalabilirim bilmiyorum:)  Ama deneyeceğim. Edebiyat, müzik, film olabilirse seyahat belki biraz resim hakkında yazmak istiyorum.( Resim sanatı hakkında bilgim olduğu için değil yazarak ve anlatarak öğrendiğim için) Ve tabi akıp giden hayatımdan da bir şeyler paylaşmak istiyorum. Buraya söz vermek beni dürtsün istiyorum. 20 Haziran yani bugün itibariyle her salı bir yazı yazacağım. Konu ne olur şimdilik bilmiyorum. Bugünlük bu haftamın gündemini yazayım. Yazmak olayından iyice koptuğum için bugünlük madde madde gideceğim.

*Nora'ya bugün ilk defa bir çay kaşığı yoğurt verdim. (ha neydi, bebekli hayattan bahsetmeyecektim.)
*Bayramda İstanbul'da kalma kararı aldık. Hem evde de yapılması gereken ufak tefek işler var, iyi oldu.
*Fİ'yi herkes gibi ben de severek izledim bitirdim. Sonu çok fazla Black Swan olmamış mı?!
*Bir sürü yarım kalan kitabım var ve bu çok canımı sıkıyor.
*Nora'ya mama sandalyesi alacağız ikea antilop düşünüyorum, burayı okuyan anne varsa fikrini belirtirse çok  memnun olurum.
*Bazı kitaplarımı ayıklamak istiyorum bedava da verebilirim ama gerçekten okuyacak biri olsun istiyorum bir de elden alma imkanı olsun istiyorum çünkü çoğu zaman dışarı çıkma şansım olmayabiliyor.
*Japonya'yı çok özlüyorum.
*İki yüzlü, yanar döner insanları çok kafama takıyorum.
*Deniz Bolsoy Erdem'in Terapi Defteri kitabını sonunda parama kıyıp aldım, pişman değilim.
*Dün akşam film kanalında 'Gelinin Babası' filmini izledim ve ilk defa evin küçük kızı rolüyle eşleştirmedim kendimi artık gelinin annesi olmuştum. Çok tuhaf.
*Sergül geldiği için mutluyum.
*Ceren geleceği için umutluyum.
                                                                              bugün yalnız bu kadar, darılmayınız
                                                                              salı yine gelirim, hoşça kalınız:)

6 yorum:

 1. Hoşgeldin! Hoşgeldin! Hep yaz. Özlüyoruz.

  YanıtlaSil
 2. Ikea antilop mükemmel karar çünkü temizlemesi çok kolay ��

  YanıtlaSil
 3. İki çocuğumda da antilopu kullnadım, ayakları 4 tarafa açık olduğundan çok takılıyordum, ayrıca yıkamayın çünkü ayakları paslanıyor....bunun dışında bir eksisini görmedim. Tabi birez hafif ve minik olduğundan çocuğu kesinlikle yalnız bırakmamak şazım, çünkü gömük değil ve hareketlenince kolayca içinden dışarı atlayabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya güvenli değil o zaman ben istiyorum ki içinde otursun ben de işimi yapayım o zaman başka bir model mi bakmalıyım?!

   Sil
 4. Her yerde onu görüyorum ve herkes tavsiye ediyor ama bir sonraki yorumda yazana göre içinde oturduğunda illa refakat etmem gerekecekse zor gibi...

  YanıtlaSil