06 Eylül 2015

Eylül Listesi


Selam

Ülke yine karışık her şey yine çok moral bozucu. İnsana yapılanlar yanında yaptığımız diğer tüm şeyler anlamını yitirse de sıramız gelene kadar günleri doldurmak bizimkisi.

Üç haftalık Türkiye tatilinden döndük. Almayı planladığım kitapların biraz dışına çıktım, canımın çektiklerini aldım. Ama Gilmore'un  listesine de bir şeyler ekledim. Uzun zamandır iki üç kitabı birden okuyorum. Hiç de iyi bir şey değil ama eritene kadar durum bu. Yarım yarım kalmasındansa yavaş yavaş bitirmek daha doğru gibi. Neler var elimde

*Harry Potter ve Ateş Kadehi
*Hayvan Yemek- Jonathan Safran Foer
*Zemberek Kuşunun Güncesi- Murakami
*Anneanne, ben aslında Diyarbakır'da değildim- Tuğçe Tatari

Tüm bunların bitmesine ek olarak Plath'in Sırça Fanus'unu ekliyorum eylül okumasına, eşlik eden olacak olursa haberim olsun:)

Bir de filmlerden bahsetmek isterim. İki tane şahane film izledim. İlki, 3 Idiots filminin de yönetmeni olan Rajkumar Hirani'nin PK  isimli filmi. İnanış biçimlerini eğlenceli bir yoldan sorgulayan bir film. Başrolde yine Aamir Khan var.

İkinci film ise Wild Tales, altı tane kısa filmden oluşuyor. Hepsinin ortak noktası intikam. Soluksuz izledim, ba-yıl-dım! Hele en son hikaye. Kadınların deli damarına işaret ediyor:) Çok ama çok beğendim. Vaktiniz varsa kendinize bir iyilik yapın ve izleyin. Sonra bana da yazın en sevdiğiniz hikayenin hangisi olduğunu.

Nagoya çok yağışlı, sonbahar geldi. Allah'tan hayırlısını isteyeyim ama buradaki son mevsimler gibi. Mutluyum:) Sevgiler...

12 yorum:

 1. Yeraz, bi kere o fotoğrafa bayıldım ya! :) o sandalyede oturup kitap okumak kim bilir ne kadar zevklidir:) kitap listen benim için çook farklı ve ilginç, merak uyandıcı, filmler de öyle.. dilerim ben de okur ve izlerim:) buralara da bi gelse sohbahar, bi gelse ah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Sibelcim:) İki filmi de seversin diye düşünüyorum PK da anlatılanı zaten aşmış olduğun için sadece gülümsemek için izleyebilirsin ama wild tales'i mutlaka izle. Kitaplarsa çok öznel şeyler aslında, insanın kendi bile bayılarak okuduğu kitabı ikinci kez eline aldığında allah allah neyini sevmişim diyebiliyor. Ama yine de birbirimizin ne okuduğunu kaçırmak istemiyoruz :) Çünkü sevdiğim, beğendiğim kişilerin nelerden beslendiğini öğrenmek ve oralardan bir şey kotarmak beni mutlu ediyor.
   Ülke ise hep hazan mevsimi be Sibel...

   Sil
 2. Yeraz PK'e ben de bayılmıştım. Kışın izlemiştim. Wild Tales'i de unutmadan not alayım. Şu an tam benlik. Özlemiştim yazılarını. Keşke daha sık yazsan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halimize güldüren sıcak bir film PK. Ama wild tales... Lütfen izleyince yaz sen de:) Blog yazmam içime birden geliyor tak tak yazıp çıkıyorum. Uzun süredir doğru düzgün okuyup, izleyememiştim şimdilerde toparlanıyor gibiyim. Ama seni okumayı seviyorum, klavyene sağlık:)

   Sil
  2. Wild Tales 'i hemen o gün izledim. Güzeldi...En çok etkilendiğim hikayeler, uçaktaki Pasternak, yol kavgası yapan o iki adam ve düğün. Düğünün sonunu beğenmedim ama. O yukardaki teras sahnesinden sonra kes,bilirler ya da illa devam etmesi gerekiyorsa bazı iki yüzlülükleri sahtekarlıkları daha da deşebilirlerdi. Ama Pasternak kısa hikaye açısından çok başarılı buldum.
   Teşekkürler Yeraz , yazılarımın beğenilmesi beni çok sevindiriyor.:))))))

   Sil
  3. Pasternak çok başarılı bir girişti gerçekten. Düğünse, sonunun öyle bitmesi çok daha gerçekçi geldi bana, çoğunluk yalanlara rağmen sürdürmüyor mu ilişkilerini. Sevgiler:)

   Sil
 3. Çok güzel bir fotoğraf :) keyifli okumalar..

  YanıtlaSil
 4. Yeraz! !!!!!! Başardım!!!!!!!! Sınavı geçtim!!!!!!! Ilk sana haber veriyorum. Çok mutluyum. Iki saat sonra ilk derse gireceğim. Hem de batırdı m sanıyordum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook sevindim! Gerçi hiç şüphem yoktu kazanacağından. Umarım ilk günün keyifli geçiyordur. Ayrıntıları ile yaz lütfen bloguna, zevkle takip edeceğim müzik serüvenini:)

   Sil
 5. Merhaba Neslihan :) Blogun çok güzel, bende yavaş yavaş yazmaya başladım :) umarım devam ederim. Pk izlemiştim daha önce çok güzel bir film. Wild Tales'de tavsiyen üzerine izledim. Pasternak bölümünü internette izlemiştim ama bir film olduğunu bilmiyordum. Değişikti hikayeler, düğün çok ilginçti. Sanırım benim favorim Mr.Dinamit oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Berna
   Hoş geldin blog dünyasına, aldım seni takibe hemen. Bol seyahatli günler hepimize:)

   Sil